Poznaj MASZ GLIWICE
Tel. +48 (32) 234-24-47

FORMY PIEKARNICZE

Z estawy form piekarniczych produkowanych przez MASZ Gliwice można podzielić na dwie części – pierwsza to formy aluminiowe, drugą stanowią formy wykonane z silikonu. Silikonowe wyroby nadają się nie tylko do wypiekania różnego rodzaju ciast, ale również do mrożenia, ponieważ są odporne na temperaturę od -60 do +280 stopni Celsjusza. Dzięki silikonowej powłoce ciasto nie przywiera do formy, dzięki czemu nie jest potrzebne jej wcześniejsze natłuszczenie. Silikonowe formy nadają się nie tylko do pieczywa, ale również do przygotowywania czekolady lub ciastek z różnymi dodatkami. Tego typu produkt jest bardzo łatwy w utrzymaniu, do umycia wystarczą jedynie ciepła woda i gąbka. Dzieje się tak, ponieważ nie ma na formach ciężkich zabrudzeń od przyklejonych kawałków ciasta lub innych produktów spożywczych.

Aluminiowe formy piekarnicze

Formy aluminiowe są przeznaczone do większej liczby wypieków na raz. Na przykład w formie do makowca można upiec aż sześć ciast jednocześnie. To spora różnica w stosunku do form silikonowych, które są przystosowane do pojedynczych wypieków lub do pieczenia wielu małych przysmaków. Formy aluminiowe dają możliwość masowej produkcji pieczywa większych rozmiarów. Dodatkowo w naszym asortymencie posiadamy mniejsze formy piekarnicze z aluminium, które można wykorzystywać do wypieków okolicznościowych. W MASZ Gliwice można zakupić foremkę w kształcie baranka, kurki czy też zajączka, idealnie nadające się do słodyczy produkowanych z okazji Wielkanocy.

Sklep MASZ Gliwice – szeroki wybór form piekarniczych!

Wybór form piekarniczych produkowanych przez MASZ Gliwice spełni wymagania każdej piekarni, cukierni czy też ciastkarni. Oferujemy formy w przeróżnych kształtach i rozmiarach, pozwalające na wypieczenie właściwie każdego rodzaju ciasta. Cena wysyłki form z naszego sklepu online jest różna, w zależności od wybranego produktu.

SPRAWDŹ W SKLEPIE Produkty w kategorii Formy piekarnicze i cukiernicze.
POBIERZ KATALOG W wersji elektronicznej na swoje urządzenie.