Poznaj MASZ GLIWICE
Tel. +48 (32) 707-10-45

AKTUALNOŚCI

 • Aktualności branży piekarniczej
  Dodano 15.08.2017

  Urządzenie RP1 przeznaczone jest do rozdrabniania (siekania) różnego rodzaju pieczywa, szczególnie bagietek, bochenków chleba czy bułek, na kęsy o niewielkiej wielkości, przeznaczonych na susz do pieca lub do wytwarzania kwasu chlebowego.

  Czytaj więcej

 • Aktualności branży piekarniczej
  Dodano 31.08.2016

  Krótkie zestawienie pozwoli ci dokonać odpowiedniego wyboru względem twojego zapotrzebowania.

  Czytaj więcej

 • Aktualności branży piekarniczej
  Dodano 31.08.2016

  Gorąco zachęcamy do lektury dotyczącej zakupów internetowych w branży piekarniczo-cukierniczej. Wystarczy parę chwil, aby porównać dostępne produkty i dokonać najlepszego dla przedsiębiorstwa wyboru.

  Czytaj więcej

 • Aktualności branży piekarniczej
  Dodano 16.12.2014

  Tak, warto się nad tym pytaniem zastanowić...Cóż, prawdę powiedziawszy, dzisiaj to raczej Klient wybiera z rynku to, czego potrzebuje. W najbliższej nam sferze, na rynku piekarsko-cukierniczym, duże zamówienia z reguły nie są standardowe. Tutaj producent stara się zaspokoić potrzeby Klienta, a nie odwrotnie. Ale prawda jest też taka, że na wielkich rynkach, np. na rynku energii, jest inaczej. Tam producent ewidentnie dominuje nad Klientem i narzuca mu zazwyczaj zupełnie standardowe warunki. Indywidualizm cechuje, w dużej mierze, proces produkcji maszyn dla piekarzy i cukierników. Całość artykułu znajduje się na naszym profilu facebook.

  Czytaj więcej

 • Aktualności branży piekarniczej
  Dodano 16.12.2014

  Kto z branży piekarniczej nie zna tej maszyny? Kto na niej nie pracował? Bezsprzecznie była to i jest jedna z najbardziej popularnych miesiarek do ciasta w polskich piekarniach. Produkowana kiedyś, jeszcze przed rewolucją (ale nie tą październikową) w Bydgoszczy, potem w Szubinie, stała się legendą polskiego piekarnictwa. Ale czasy jej świetności mamy już za sobą wraz z nadejściem nowej ery miesienia ciasta opartej o maszyny spiralne. Czasy świetności minęły, ale maszyny pozostały. Oceniamy, że jest ich jeszcze w polskich piekarniach kilka tysięcy. Ciągle pracują, co prawda mało wydajnie, ale zawsze. Biorąc to pod uwagę i nie chcąc pozostawić polskich piekarzy „na lodzie” firma MASZ Gliwice uruchomiła w swoich warsztatach przyzakładowych produkcję nowych części zamiennych do tych maszyn a także zdecydowała się przeprowadzać ich remonty generalne. Zapewne niewielu piekarzy posiada jeszcze w swoich archiwach instrukcję obsługi tej maszyny wraz z listą typowych niedomagań tego urządzenia i sposobami na ich usunięcie. Zatem przedstawiamy poniżej listę kilku podstawowych wskazówek, które mogą okazać się pomocne w samodzielnej naprawie tej miesiarki, posiłkując się ewentualnie naszymi częściami zamiennymi. Całość artykułu znajduje się na naszym profilu facebook.

  Czytaj więcej